top of page

Nossolar Group

Public·253 members

(ТЕЛЕВИЗИЈА<<<) Украина Македонија видео стриминг од натпревар 14 октомври 2023


4.9.2023 — ... Македонија Ѓорче(ПРЕНОС ВО ЖИВО) Брегалница Штип - Crossfit Mt. hood Брегалница Штип Победа видео стриминг од Од сите останати натпревари ...


Сојузните покраини се договорија и за воведување на т. н готовински картички за бегалците, кои бегалците и барателите на азил би можеле да ги користат за да добијат храна и други потреби. Се верува дека тимот би ја намалил можноста бегалците во странство да ги префрлаат парите што државата во моментов ги префрла на нивната сметка. Исто така, се верува дека намалувањето на социјалните бенефиции ќе ја направи Германија помалку привлечна. Најголемиот дел од бегалците кои пристигнуваат на тлото на Европската унија ја избираат Германија како крајна дестинација. „Ние се стремиме кон усогласување на социјалните стандарди во рамките на Европската унија“, рече премиерот на Хесен, Борис Рајн. Тој и Вајл заклучија дека очекуваат федералната влада да ги прифати барањата на сојузните покраини. Некои сојузни држави, исто така, побараа брзо укинување на забраната за работа за барателите на азил со цел да се овозможи „брза интеграција на пазарот на трудот“. Спорт Спорт2 месеци. (ВИДЕО) „Дијамантот“ на македонската репрезентација Во пресрет на утрешниот квалификациски натпревар за ЕУРО 2024 меѓу Македонија и Украина ... [[[СПОРТ ТВ***]===]] Во живо Вардар Македонија Ѓорче 2.9.2023 — ) RFS Македонија Ѓорче Петров видео RFS Македонија Ѓорче Петров видео стриминг од натпревар 20 јули 2023 Овие четири гола Шкендија – Струга ... коло Делегирање Трета лига-мажи-група Исток 1. коло Распоред на натпревари Tрета лига мажи – натпреварувачка сезона 2023-2024 РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 15. 2023, 17:00 “Нез. Македонија” Скопје Младинец Феникс Спорт 17. 2023, 20:00 “Јане Сандански” Скопје Водњански Лисици Баскет Кам 16. Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Преоден рок За Нас Документи Регистрирани играчи Тренерска Комисија Судиска Комисија Контакт Адреси клубови Заштита на лични податоци Информации од јавен карактер Почетна Вести Натпреварувања Натпреварувања мажи Натпреварувања жени 3x3 Куп Супер куп Репрезентации Репрезентации мажи Репрезентации жени Делегирања и билтени Резултати Статистика Статистика прва лига мажи Статистика жени Медиа Преземања АБА 2 ЛИГА: МЗТ Скопје знае како треба со „пелистерци“ и во регионалната конкуренција 13. Ракетата долга 120 метри експлодирала неколку минути по полетувањето, пишува Би-Би-Си и ги цитира оценките на инженерите кои тврдат дека лансирањето, без разлика на експлозијата, било успешно и дека собраните податоци ќе ги прегледаат за време на работата на следната тест лансирање. Британскиот јавен сервис вели дека работите тргнале наопаку во моментот кога требало да се одвои бустерот, по што дошло до експлозија. Ѕвездениот брод требаше да биде лансиран во орбитата на Земјата, но се урнал во Пацификот, во близина на Хаваите, пишува АП и наведува дека во денешната експлозија нема повредени. Ова беше втор обид за лансирање, бидејќи претходниот беше откажан поради замрзнат вентил, наведува агенцијата. Натпревар во лежење – DW – 5.10.2023 3:49Војна во Украина · Balkan Booster · ПанорамаЦрна Гора. Натпревар во лежење. To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading ...DW · Пред 1 седмица (ВИДЕО) Анонимуси хакирале руски стриминг сервиси, објавуваат содржини од Украина | ПортаНовата ракета на компанијата SpaceX на американскиот милијардер Илон Маск експлодираше денеска при првиот пробен лет. Ракетата Starship требаше да биде лансирана во орбитата на Земјата, но се урна во Пацификот, во близина на Хаваи, пишува АП. Се додава дека во денешната експлозија нема повредени. Ова беше втор обид за лансирање, бидејќи претходниот беше откажан поради замрзнат вентил, наведува агенцијата. Компанијата претходно најави дека ракетата треба да се користи за испраќање луѓе и товар на Месечината, а потоа и на Марс. Маск зборуваше за неуспешното лансирање на ракетата Starship, велејќи дека за неколку месеци ќе се направи обид за ново лансирање. „Честитки до тимот на SpaceX за возбудливото пробно лансирање на ракетата Starship! Научи многу за следното пробно лансирање за неколку месеци“, напиша Маск на Твитер. TV21.mk Саудиска Арабија и Австралија најавија кандидатури за Мундијалот во 2034 · Распродаден македонскиот навивачки сектор за натпреварот против Украина во Прага. Фудбалска Репрезентација на Македонија 🏟️ Epet arena Prague ▶️ Стефан Ашковски: „Очекувам добар натпревар против Украина. Со позитивна мисла и силна мотивација, да се обидеме да ја пренесеме ... коло РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи 15. 2023, 15:30 “Гемиџии” Велес Борец Баскет МКК Куманово 14. 2023, 19:45 “Перо Наков” Куманово Куманово 2009 ад Работнички 2018 14. 2023, 19:00 “Н. Н. Борче” Скопје КК Маџари 2023 ад МЗТ Скопје Уни Банка 14. 2023, 18:00 “Економско” Тетово Тетекс ТТК Ангели 14. 2023, 18:00 “Јордан Мијалков” Штип Соколи 1933 Мега баскет 14. 2023, 18:00 “И. Х. Николов” Скопје Шкупи Водно Санс 121 67 54 100 66 34 70 60 82 75 98 92 59 56 -3 -7 -34 -54 Делегирање Трета лига-мажи-група Запад 1. Светските ѕвезди со поддршка за Украина: Хитлер се врати за да не` прогонува (ВИДЕО)„Федералната влада и сојузните покраини имаат заедничка цел, а тоа е драстично да го скратат процесот на донесување одлуки за азил на максимум три месеци за апликантите од оние земји каде што стапката на позитивно решени одлуки за азил е ниска“, пишува во документот со барањата на сојузните покраини за прашањето за регулирање на миграцијата. Досега, апликантите можеа да го продолжат престојот во Германија на неопределен период со тужба за одбиена апликација. Од сојузната влада исто така се бара да склучи договори со дополнителни држави за враќање во нивните земји на потекло за одбиените баратели на азил. (ВО ЖИВО===) Работнички Шкупи натпревар во живо 7 6.8.2023 — ] Брегалница Штип Силекс видео стриминг од натСвоите натпревари ги играл000 гледачи. [[спорт! ]] Победа Македонија Ѓорче Петров видео стриминг ... 2023, 18:00 “26 Април” Гевгелија Кожув ад ГКК Охрид ад 18. 2023, 18:30 “Боро Чурлевски ” Битола Пелистер ад МЗТ Скопје Аеродром ад 14. 2023, 18:00 “КК Вардар” Скопје Вардар ад ТФТ Mozzart ад Скопје # Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 2 194 131 63 4 171 123 48 3 165 145 20 170 154 16 5 159 149 10 6 156 9 7 133 139 -6 8 134 153 -19 157 167 -10 137 166 -29 11 143 173 -30 12 124 196 -72 Сите резултати Делегирање Втора лига-мажи - 2. коло ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: МКК Куманово тргна со „стотка“, гостински победи за Шкупи и Борец Баскет ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Почеток на новата сезона, Kуманово атакува на плaсмaн во елитата Делегирање Втора лига-мажи - 1. Sub 60 10k Training Plan 18.6.2023 — (Во живо) Англија Македонија видео стриминг од натпреварите 19/06/2023 TV21 Украина Седумнаесет македонски спортисти ќе учествуваат на ... [[стриминг]] ВО ЖИВО: Тиквеш Вардар 17 септември 2023 13.8.2023 — RFS Македонија видео стриминг од натпревар [[[hd во живо]]] Работнички Брегалница Штип натпреварите [гледајте###] Македонија Украина видео ... (ВИДЕО) Анонимуси хакирале руски стриминг сервиси 7.3.2022 — (ВИДЕО) Анонимуси хакирале руски стриминг сервиси, објавуваат содржини од Украина ©2017-2023 Порта.мк | Кичево, Македонија | Сите права се ... 2023, 19:15 “КК Вардар” Скопје МКК Вардар КК Гевгелија 15. 2023, 12:00 “Парк” Струмица Струмица Овче Поле 17. 2023, 20:00 “Никола Карев” Струмица Ролинг 08 КК Бутел СЛОБОДЕН КК Маџари ГБ Делегирање Прва лига жени-група А - 2. коло ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Сигурен старт на шампионот Баскет Кам во Струга ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Баскет Кам ја брани титулата, има ли вистински ривали? РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени 15. 2023, 14:00 “СРЦ Кале“ Скопје Баскет Кам 2011 Крива Паланка 15. 2023, 16:00 “Нико Нестор“ Струга Струга 2009 Пробаскет Кавадарци 14. Македонија“ Скопје ЖКК Бадел 1862 ЖКК МЗТ Скопје Аеродром 14. 2023, 16:00 “Перо Наков“ Куманово ЖКК Куманово 2020 ЖКК Вардар 55 37 87 62 25 78 61 17 51 -8 -17 -25 -37 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва Лига Мажи Распоред Втора Лига Мажи Распоред Трета Лига Мажи Исток Распоред Трета Лига Мажи Запад Распоред Прва А Лига Жени Распоред Прва Б Лига Жени Репрезентации Мажи СЕНИОРИ М20 М18 М16 М14 Познати се петте учесници во олимписките квалификации Ти Џеј Шортс е најдобриот стрелец во олимпските претквалификации Александар Јончевски по турнирот во Талин: „Во моментов сме далеку од квалитетот на репрезентациите со кои сме биле рамо до рамо“ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025: Почнуваме догодина, на 23. (((ПРЕНОС ВО ЖИВО**))) Англија Македонија видео (((ПРЕНОС ВО ЖИВО**))) Англија Македонија видео стриминг од натпреварите 18/06/2023. Dejan Trendov17/06/202317/06/202317/06/202317/06/2023025Излеани реки, ... 10. 2023 Билтен број 4 - Младински лиги Билтен број 2 - Сениорски лиги Почеток на натпреварите во Третата лига-мажи ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: „Вардарки“ го тестираат „новиот“ Куманово ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Работнички на сериозен испит во Чаир Натпревари во живо ПРВА ЛИГА ВТОРА ЛИГА ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНСКИ ЛИГИ АБА 2 ЛИГА: „Тесно“ беше за ТФТ против Широки АБА 2 ЛИГА: Костоски е „меч-винер“ на Пелистер! Повеќе РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи 15. 2023, 17:00 “Младост” Гостивар 0 - 0 Гостивар ад Еуро Никел 2005 ад 14. 2023, 20:00 “Нез. Македонија” Скопје Навико Академија ФМП ад Феникс 2010 ад 14. 2023, 19:00 “Шабан Трстена” Скопје Чаир 2030 ад Работнички ад 15. Заднина на состанокот на претставниците на владата, опозицијата и сојузните покраини е зголемениот број баратели на азил и притисокот од успехот на десничарските популистички партии како Алтернатива за Германија (АфД) на последните покраински избори. Во анкетите на јавното мислење, АфД, која се профилираше како најголем противник на сите форми на имиграција, се најде на второто место со поддршка од 23 отсто од гласачите. (ФУДБАЛ>>>>) Победа Тиквеш видео стриминг од 14.5.2023 — Натпреварот можите да го следите во живо на македонската радио телевизија(Гледај онлајн!!! ) Академија Пандев Тиквеш натпреварите 7 ма((ГЛЕДАМ ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • Valores Nosso Lar
 • koxaz nostraz
  koxaz nostraz
 • Nazar Bazar
  Nazar Bazar
 • Roberto Kja
  Roberto Kja
 • Jammie Ampongan
  Jammie Ampongan
Nosso Lar transp.png
bottom of page