top of page

Nossolar Group

Public·220 members

(бесплатно>>) Во живо Украина Македонија гледајте 14 октомври 2023


пред 7 дена — [гледајте###] Македонија Украина видео стриминг од 21-26. коло во Првата лига славеа во дуелот против Македонија Ѓорче Петров со 33:31.


Мери откако пристигна од Украина во Македонија: „Сопругот можеше да си замине, но остана да се бори“Мери откако пристигна од Украина во Македонија: „Сопругот можеше да си замине, но остана да се бори“ Детали вторник, 01 март 2022 „Сопругот ме донесе до граница, а потоа замина во еден западен град на Украина и сега е таму. Беше како на филм, одите и гледате тенкови, војници, на секој мост проверуваат дали имате бомби или не“ – раскажува Мери Амбросова, која неколку години живееше во Украина, а по руската инвазија на земјата, со ќеркичката Марта се врати во Македонија. Мери имаше обраќање во живо на Инстаграм во кое говореше за тоа како поминало патувањето од Украина до Македонија. Таа појасни дека до границата ги донел нејзиниот сопруг, а обраќањето го искористи да искаже благодарност до сите оние што биле загрижени за неа, но и за да ги замоли следбениците да ги сочуваат мирот и спокојот. Malta Фудбалска репрезентација | Working Mothers 12.9.2023 — Гледајте во живо Македонија - Украина на 9. ОктомвриДруловиќ: Потребна ни е поддршка од сите Украина можеби не е Шпанија, но е респектабилна ... Барем јас немам живеено во војна и стварно не знам како е – ова беше мое прво искуство да видам да се случува нешто што сме го учеле во книги. Едноставно никој не мислеше во Украина дека ќе дојде до ова“ – вели Мери. Таа раскажа за една непријатна ситуација кога на полноќ им се дупнала гума, а немале резервна. Како што вели, никој не сакал да им помогне на патот, но за среќа некои луѓе застанале и му помогнале на нејзиниот сопруг да ја однесе гумата до најблискиот град и да ја залепи. Додека сопругот бил да ја поправи гумата, таа и Марта сами чекале во автомобилот. „До границата стигнавме преку споредни патишта, а странците без никаков проблем поминуваа“ – раскажува Мери која и самата била сведок на тажната слика од мајки со деца кои преминувале, а мажите останувале да се борат за татковината. Јас сето тоа го пројдов со мал стрес. Кога се пакував бев под шок, но видов дека не сум зела буквално ништо, но тоа сè ќе се купи ќе се надокнади“ – вели таа. Потоа раскажа како го доживеала патувањето од Киев до украинско–романската граница. „По пат поминавме убаво. Беше како на филм, одите и гледате тенкови, војници, на секој мост проверуваат дали имате бомби или не. Во продажба билетите за гостувањето на македонските Македонските фудбалери ѝ гостуваат на Украина на 14 октомври, од 15 часот, во Прага на Арената „Летна“ со капацитет од 18.000 седишта. Македонската ... Украина Македонија гледајте во живо 14/10/2023 Онлајн 9.9.2023 — Украина Македонија гледајте во живо 14/10/2023 Онлајн 9.9.2023 — пред 1 час — пред 1 ден — (ОНЛАЈН##) Во живо Шведска U21 Македонија U21 ... ((стриминг!)) Вардар Македонија Ѓорче Петров [гледајте###] Македонија Украина видео стриминг од 21.5.2023 — Гледајте во живо: ВАРДАР - ПИК Сегед - ЈАВИ СЕ ЈУЖНА. mk - Facebook... е прв натпревар од ... Во живо Украина Македонија гледајте 14/10/2023 Поток пред 1 час — Македонија ќе се бори против Украина за титулата европски шампион во Кантер страјкПо вчерашниот триумф над Србија со 2:1 во сетови, македонската ... Мери откако пристигна од Украина во Македонија ... ukraina-vo-makedonija-soprugot-. Мери имаше обраќање во живо на Инстаграм во кое говореше за тоа како поминало патувањето од Украина до Македонија. Таа ... „Секој од нас треба да задржи спокој и мир и ќе следат не многу лесни работи, но ние треба да не потпаѓаме под стрес и во нервози, затоа што дојдов тука и гледам дека сите сте под паника и под стрес – што и да се случи да останеме мирни, сè ќе се реши надворешно, но сè она што ќе го претрпиме како стрес и нервоза ќе се одрази врз нашето здравје. [[hd во живо!]] Силекс Работнички гледја во живо 13 август 2023 [[ДЕНЕС==]] Гледајте ВО ЖИВО: Силекс Македонија Ѓорче Петров 23[ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА! ] [[[ПРЕНОС ВО ЖИВО*]][[[] Македонија Украина гледја ги ec Шкупи ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Nosso Lar transp.png
bottom of page