top of page

Nossolar Group

Public·253 members

Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври 2023


Аеродромци се собраа заедно да го проследат натпреварот на Македонија-Украина ... живо од Европското првенство во фудбал во паркот Нирнберг во Ново Лисиче.


„Македонија како и секогаш досега во овој дуел ќе влезе со максимална желба за успех. На располагање се сите од повиканите, верувам дека секој од нив ќе знае што треба да прави на теренот. Од она што го видов на подготовките можам да кажам дека гледам силна желба и жар во нивните очи. Тоа е нешто што ме радува. Кој ќе настапи и колку ќе настапи зависи, од физичката подготвка на секој поединечно и за натпреварувачката форма не можеме да многу да зборуваме – вели селекторот. Тој додаде дека нашата селекција ја очекува тежок натпревар. Македонија во Скопје ја пречекува незгодната Украина 16.6.2023 — Македонската фудбалска репрезентација вечер е домаќин на Украина во квалификациски натпревар за ЕУРО 2024 со Украина. Live. •. An error ... Гледајте ВО ЖИВО: Украина Македонија 14 октомври Гледајте ВО ЖИВО: Украина Македонија 14 октомври 2023 Спорт во живо Македонските ракометари до 20 години од денеска до 24 јули ќе настапат на ... Македонија против Украина во вториот и клучен Натпреварот очекувано се следи со големо внимание од целата македонска јавност, некаде и организирано На една од тие локации е и Катерина Капскоска. (Спорт) Во живо Malta Фудбалска репрезентација на 11.9.2023 — За Македонија овој натпревар е последен пред домашна публика, а тоа живо да го гледаат натпреварот меѓу Македонија и Украина. МАКЕДОНИЈА ... Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври пред 1 час — Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври 2023 Поток Македонија го стартува вториот и клучен натпревар на европското првенство во ... [стриминг@@@] Македонија Италија натпревар во [стриминг@@@] Македонија Италија натпревар во живо 9 септември 2023 25.3.2022 — Џабе седиме тука, ова не е натпревар. Ова е наша победа, се смеаат задоволно ... КФСМ: Кошаркарска Федерација на Република Северна Натпревари во живо ... Mилевски пред Украина: Утре да не се случи тоа што го пред 11 часа — Македонија утре ја очекува натпреварот против Украина во рамките од квалификациите за Европското првенство. Овој натпревар е важен и за ... – Ја анализиравме Украина и очекувам тежок дуел, концентрација мора да има во текот на 90 минути и ако сакаме успех, сигурно дека ќе мораме да направиме нешто офанзивно, не може фокусот да биде само на одбраната – изјави Милевски. Украинскиот селектор Сергеј Ребров ја почитува македонската репрезентација. – Македонија ја исфрли Италија во плеј-офот за Светското првенство 2022, ја совлада и Германија на гости. Очекувам еден тежок натпревар, знаеме дека Елмас е нивниот лидер во тимот. Но, имаа и други фудбалери кои добро се движат на теренот со топката, и на нив треба да обрнеме внимание – се зборовите на Ребров. Украина е незгодна селекција за Македонија и низ годините сме сретнале на пет натпревари и во нив имаме три порази, едно реми и една победа. Единствената победа ја забележавме во 2004 година кога дел од репрезентацијата беше сегашниот селектор на Украинците, Сергеј Ребров. Го сфаќаме натпреварот многу сериозно. Мора да го почитуваме противникот, но и да размислуваме на нашата игра – вели Ребров. Селекторот на Украина не ја прифаќа фаворитската улога на ова гостување во Скопје. – Не верувам дека сме фаворити. Играме на гостински терен против една силна репрезентација. Мора да докажеме на теренот дека ние сме фаворити. Знаеме против кој играме утре, ја знаеме силата на Македонија. 2022Младинската репрезентација на Македонија е дел од групата „Б“ на ЕХФ шампионатот за играчи до 20 години заедно со репрезентациите Романија, Украина, Швајцарија и Косово. Натпреварите ќе се играат во Варна, Бугарија, а првиот меч на нашите млади... Дерби - 15. 2022Македонската ракометна репрезентација до 20 години ја очекува настап на ЕХФ шампионатот за кој стручниот штаб на чело со Бранко Ангеловски ги одбра играчите кои ќе не преставуваат во Варна. Gol. mk - 15. Со нив игравме на Европското првенство, а покажавме две различни полувремиња. Направивме грешки кои ривалот ги казни. Ако сакаме да се надеваме на резултат на домашен терен, тогаш ќе мора да одиграме максимално и ни треба еден перфектен меч. Во фудбалот сѐ е можно. Ни треба максимален фокус од прва до последна минута. Спремни сме и се надевам со поддршка од навивачите која ќе ни биде ветер во грб ќе дојдеме до позитивен резултат – истакна Ристовски. Нашиот селектор Благоја Милевски рече дека е задоволен затоа што во текот на подготовките видел голема желба кај фудбалерите, а кој утре ќе настапи најмногу зависи од физичката подготвеност. Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Украина (ЛИНК)24 Ракомет - 24. 07. 2022Машката младинска репрезентација на Македонија денеска го игра последниот натпревар на ЕХФ шампионатот во Варна во нашиот источен сосед. Избраниците на Бранко Ангеловски на првиот меѓусебен натпревар во групната фаза одиграа 23-23, а денеска двете... Sport 1 - 16. 2022Македонските ракометари до 20 години од денеска до 24 јули ќе настапат на ЕХФ-шампионатот во Варна, Бугарија. Прв противник ни е селекцијата на Украина, од 17 часот. Македонија Италија 09.09.2023 | The VOYCE Project 8.9.2023 — македонската фудбалска 04.09.2023 Живот Гледајте во живо Македонија - Украина на 9. натпреварот во живо Архива таг: гледајте натпревари во ... Украинците се првиот од четирите противници во групата Б, во која се уште и... SportSport - 16. 2022Младинската репрезентација на Македонија за играчи до 20 години, денеска во бугарскиот град Варна почнува со настапи на ЕХФ шампионатот. Избраниците на селекторот Бранко Ангеловски како прва пречка ќе ја имаат селекцијата на Украина, а средбата е... 24 Ракомет - 16. 2022Машката младинска репрезентација на Македонија денеска ја очекува првата битка на ЕХФ шампионатот во градот Варна. Ривал на избраниците на Бранко Ангеловски ќе биде селекцијата на Украина, а македонскиот селектор го одбра составот за денешната... Слободен Печат - 15. [[[Спорт ТВ!!]](((] Во живо Украина Македонија гледајте 14 о Ангеловски: Репрезентацијата е повеќе од фудбал, поддршката од поранешните и активни репрезентативци ни значи. Бараж натпреварите за Прва и Втора МФЛ . 24Фудбал Македонската фудбалска репрезентација утре ќе се соочи против Украина во шестото коло 30 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација! Македонија во Скопје ја пречекува незгодната Украина - OhridSky%Македонската фудбалска репрезентација вечер е домаќин на Украина во квалификациски натпревар за ЕУРО 2024 со Украина. За двете репрезентации ова ќе биде втор натпревар во квалификациите. Во првото коло Македонците беа поуспешни од Малта, додека Украинците загубија од Англија. Капитенот на „црвено-жолтите“ Стефан Ристовски с енадева дека со голема поддршка од навивачите може да се дојде до добар резултат. – Украина е една од селекциите која ја сметаат за „нефаворит“, ама играат одличен фудбал. ((ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА@@@)) Украина Македонија пред 1 час — (ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА@@@)) Украина Македонија пренос во живо 14.10.2023 24.4.2021 — Му посакуваме успех на утрешната трка .


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • Valores Nosso Lar
 • koxaz nostraz
  koxaz nostraz
 • Nazar Bazar
  Nazar Bazar
 • Roberto Kja
  Roberto Kja
 • Jammie Ampongan
  Jammie Ampongan
Nosso Lar transp.png
bottom of page