top of page

Nossolar Group

Public·275 members

[тв во живо] Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до 19 години 14/10/2023


5.8.2023 — СП ракометари до 19 години: Унгарија следен противник на македонската репрезентација. Makpress | пред 7 часа. Ракомет. Еурофарм Пелистер и ...


Sport 1 - 12. 2019Македонската ракометна репрезентација до 19 години запиша уште еден пораз во групната фаза на Светското првенство, откако овој пат загуби од Јапонија со убедливи 22-31. Македонските ракометари тргнаа катастрофално во мечот против Јапонија, па... Gol. mk - 12. 2019Кадетската ракометна репрезентација на Македонија го доби ривалот во осминафиналето на Светското првенство (СП) кое го играме на домашно тло. (Гледајте*) Македонија Италија во живо 09/09/2023 9.9.2023 — Германија · Италија · Лига Европа · Трансфери · Шпанија · Франција · Лига на до 19 години. Македонија - Украина во живо и за 100 ... Противник на „црвено-жолтите“ во првиот филтер од нокаут-фазата ќе биде Поргугалија. 2019Кадетската ракометна репрезентација на Македонија ја чека последниот меч од групната фаза на Светското првенство (СП) кое се игра во нашата земја. Ривал ќе биде Јапонија, а по дуелот со азиската селекција ќе биде познат и противникот во... ((гледајте*)) Гледајте ВО ЖИВО: Македонија до 21 11.9.2023 — ((гледајте*)) Гледајте ВО ЖИВО: Македонија до 21 Холандија до 21 12 септември 2023 ЖИВО: Македонија репрезентативци до 18 години со пораз од ... 2019Македонската ракометна репрезентација во кадетска конкуренција со пораз од Јапонија 33-21 (15-11) ја заврши фазата по групи на Светското првенство кое се одржува во нашата земја. Поразот од Јапонија ја смести селекцијата на Македонија на четвртата... TopSport - 12. 2019Македонската машка кадетска ракометна репрезентација со убедлив пораз ја заврши групната фаза од Светското ракометно првенство што се одржува во Скопје. Македонските ракометари вечерва со високи 10 гола разлика, 31-21 беа поразени од селекцијата на... Екипа - 12. 2019Македонската кадетска репрезентација на четвртото место го завршува групниот сегмент од Светското ракометно првенство во Скопје и со тоа во осминафналето вкрстува со најдобропасиранта селекција од групата Д, Португалија во осминафиналето. [[СТРИМИНГ>>>]] Во живо Македонија до 19 години пред 3 дена — [СТРИМИНГ>>>]] Во живо Македонија до 19 години Полска до 19 години гледајте 11 октомври 2023 Македонија до 19 на квалификациски турнир во ... [Онлајн>] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија 12.9.2023 — [ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО##] Malta Фудбалска пред 14 часа — [ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО Репрезентација до 16 години е во Стара Пазова каде ќе настапи на ... 2019По вчерашниот пораз од Данска денеска репрезентативците на Македонија ќе се соочат со составот на Јапонија и тоа ќе биде дуел на кој ќе мора да се надомести. Македонија нема избор освен да нападне со сите сили од старт и да дојде до нова победа. РК Металург - 12. 2019Утре на кадетското СП во Скопје завршува групната фаза. Ќе се одигра комплетното петто коло во сите четири групи. Македонија за противник ќе ја има селекцијата на Јапонија, а од исходот на таа средба ќе зависи дали групата ќе ја завршиме на второто,... 2019Денеска се одигра комплетното четврто коло во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Swiss Safe Sport Group 11.9.2023 — Македонија до 19 години Полска до 19 години гледајте во живо 11 октомври 2023 Гледај Германија, Австрија и Британија. Вакцинираните слободно ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • Valores Nosso Lar
 • Red Velvet
  Red Velvet
 • PhuongLien NhaSuong
  PhuongLien NhaSuong
 • Center Buell
  Center Buell
 • thanh tran
  thanh tran
Nosso Lar transp.png
bottom of page