top of page

Nossolar Group

Public·253 members

Turqia U19 Shqipëria U19 transmetim i drejtpërdrejtë 14 tetor 2023


10 dhj 2021 — Ndeshjet do të zhvillohen në datat 5, 8 dhe 11 prill të vitit të ardhshëm në Turqi. Aktualisht, Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri ...


[[[HD LIVE===]]+++] Valmieras Partizani 2022 10.08.2023 ... transmetim i drejtpërdrejtë 20 korrik 2023((transmetim i drejtpërdrejtë! )) U19) KOSOVA MAQEDONIA BOTA SERIA A PREMIER LEAGUE LA LIGA BUNDESLIGA Ligue 1 ... (SOT) Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 22 orë më parë — 13 sht 2023 — (live sport###) Rumania Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 1 2 orë më parë — [SOT#] Polonia U21 Kosova U21 drejtpërdrejt live ... Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 te 22 orë më parë — Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 tetor 2023 12 sht 2023 — (((transmetim i drejtpërdrejtë*))) Armenia U21 Shqipëria ... Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin 27 mar 2018 — transmetim të drejtpërdrejtë në televizion. Ka qenë sulmuesi 27/03/18 @ 17:47. KOSOVA U19 - SLLOVAKIA U19. Kosova U19 vs. Sllovakia U19 ... [Transmetim-] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 11 sht 2023 — GRUPI G: Holanda, Turqia, Norvegjia, Mali i Zi, Letonia, Gjibraltari. Shqipëria Armenia drejtpërdrejt falas 19 nëntorEuro U21 Rumania ... Marrëveshja në fjalë ka për qëllim përcaktimin e parimeve në lidhje me dhënien e ndihmës financiare që duhet të alokohet në disa vite, me qëllim blerjen e mallrave dhe shërbimeve për qëllime ushtarake, mundësisht nga firmat dhe shoqëritë vendase që janë pjesë 100 për qind e prodhimit të brendshëm, kryesisht në Turqi. Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 2023 10 orë më parë — Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 2023 Transmeto 2 shk 2023 — UEFA ka hedhur shortin e ndeshjeve kualifikuese të ... Shqipëria U-19 zyrtarizon dy miqësore me TurqinëSport September 27, 2023 - 15:35 Lajmet e fundit nga Sporti Shqipëria U-19 do të luajë dy miqësoret e fundit ndaj Turqisë U-19 në muajin tetor, në prag të kualifikueseve të Kampionatit Evropian për këtë grup-moshë, që do të luhet në nëntor. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se dy federatat përkatëse kanë rënë dakord që këto dy miqësore të luhen në Turqi në muajin e ardhshëm. Ndeshja e parë e kuqezinjve të drejtuar nga trajneri Ervin Bulku është planifikuar të luhet më 14 tetor, ndërsa takimi i dytë është programuar të luhet tre ditë më vonë, më 17 tetor. Shqipëria U-19 për femra/ Raundi i dytë i Europianit luhet 10 dhj 2021 — Ndeshjet do të zhvillohen në datat 5, 8 dhe 11 prill të vitit të ardhshëm në Turqi. Aktualisht, Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri ... Ndërsa protokolli i implementimit ka për qëllim vendosjen e parimeve të zbatimit të asistencës financiare që do t’i alokohen Shqipërisë nga Republika e Turqisë, brenda kuadrit të ligjeve të brendshme dhe pjesëve të buxhetit vjetor të Turqisë të shtrirë në vite. Marrëveshja dhe protokolli janë nënshkruar nga ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, më 6 shtator 2019 në Tiranë dhe nga ministri i Mbrojtjes Kombëtare i Republikës së Turqisë, Hulusi Akar, më 11 nëntor 2019 në Ankara. "Turqia kontribut të drejtpërdrejtë për Forcat e Armatosura të Shqipërisë"Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekretuar shpalljen e ligjit për ratifikimin e marrëveshjes së bashkëpunimit financiar ushtarak ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë dhe të protokollit zbatues në lidhje me asistencën financiare ndërmjet dy vendeve, transmeton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin nga Presidenca e Shqipërisë thuhet se "Kjo marrëveshje reflekton vullnetin e Republikës së Turqisë për mbështetjen e marrëdhënieve të qëndrueshme me Republikën e Shqipërisë, përmes një kontributi të drejtpërdrejtë për Forcat e Armatosura të vendit tonë". Marrëveshja "Për bashkëpunimin financiar ushtarak ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës së Turqisë dhe protokolli zbatues në lidhje me asistencën financiare ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës së Turqisë", u ratifikua nga Kuvendi i Shqipërisë më 23 prill të këtij viti, ndërsa ligji për ratifikimin hyn në fuqi 15 ditë pas botimit në Fletoren Zyrtare. Kosova e gatshme për ndeshjen me Turqinë, nesër 29 gush 2019 — Ndërkohë kjo ndeshje do të transmetohet drejtpërdrejt në RTK. Deklaruan pas stërvitjes. Modesta Uka: Jemi përgatitur shumë mirë gjatë tri ... Tre “29 Nëntorë” në 80-vjetorin e themelimit të “ ... Shqipëri mbas sensacionit po të rangut europian, të transmetimit të drejtpërdrejtë për herë të parë në histori të ndeshjes së shtatorit 1938, SK Tirana ... Shqiperia U19-Turqi U19 schedule19:30 - 7 Tetor, 2023. Miqësoret ndaj Turqisë, Bulku prezanton listën me 23 lojtarët e grumbulluar të Kombëtares U-19 · Minute pas minute. Kombëtarja kuqezi U-19 do të nisë grumbullimin direkt në Turqi, aty ku do të zhvillojë edhe seancat stërvitore në kuadër të këtyre dy ndeshjeve miqësore, shumë të rëndësishme në prag të kualifikueseve të Evropianit për grupmoshën U-19. Lista e lojtarëve të grumbulluar do të bëhet me dije në vijim nga trajneri Ervin Bulku. Pak javë më parë, Shqipëria U-19 zhvilloi dy ndeshje miqësore kundër Azerbajxhanit, ku mori një fitore dhe një barazim. Qëllimi kryesor i këtyre testeve miqësore është kryesisht kolaudimi i grupit përfundimtar që do të impenjohet në ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian U-19, ku kuqezinjtë do të synojnë kalimin në “Elite Round”. Shorti i UEFA-s e ka pozicionuar Kombëtaren shqiptare U-19 në Grupin 13, së bashku me Irlandën, Belgjikën dhe Slloveninë, ndërsa ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen në vendin tonë në datat 15, 18 dhe 21 nëntor 2023. Takimin e parë ai e zhvilloi me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin. Ne vijim edhe Presidenti Meta priti në presidencë kryetarin e Asamblesë së Madhe të Republikës së Turqisë, Mustafa Sentop dhe delegacionin, që e shoqëron, në këtë vizitë zyrtare në Shqipëri. Meta theksoi gjatë takimit nevojën e forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit në fushën ekonomike dhe rritjes së investimeve turke në Shqipëri. Forumi i biznesit dhe investimeve Turqi-Shqipëri ka mbledhur së bashku zyrtarë të lartë, ambasadorë, përfaqësues të dhomave të biznesit dhe sipërmarrës, për të diskutuar mbi mundësitë e rritjes së bashkëpunimit mes dy vendeve. Ministrja e Tregtisë e Turqisë, Ruhsar Pekcan, gjatë fjalës në forum tha se qëllimi është që në marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve të ketë një bashkëpunim të rëndësishëm. Dy vendet nënshkruan marrëveshje të bashkëpunimit në fushën e mjekësisë, arsimit, infrastrukturës, deklaratën e përbashkët për Këshillin e Bashkëpunimit Strategjik të Nivelit të Lartë, si dhe protokollin e bashkëpunimit për restaurimin e Xhamisë së Plumbit dhe projektin e sistemit për mbrojtje nga vërshimet. Ambasada e Republikës së Shqipërisë në TurqiLanguage Albanian Ambasadori Kastriot Robo zhvilloi nje takim me artistin brilant turk dhe tenorin e shquar Murat Karahan, i cili është gjithashtu Drejtor i Përgjithshëm i Operas dhe Baletit. Gjate takimit u diskutuam disa projekte të bashkëpunimit në të ardhmen. Language Ministri turk i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Bekir Pakdemirli, ka zhvilluar nje vizitë zyrtare njëditore në Shqipëri, ndërkohë është takuar me kryeministrin Edi Rama. Kryeministri Rama ka pritur në takim ministrin turk Pakdemirli në selinë e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë. Pas takimit me kryeministrin Rama, ministri Pakdemirli u takua edhe me ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi. Ambasadori Kastriot Robo, së bashku me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Ilir Dugolli zhvilluan një vizitë pune në Mini Bashkine e Altindağut. Takimi me Kryetarin e Bashkisë, z. BALCI ishte një takim sa miqësor aq dhe konkret për të bashkëpunuar në të ardhmen me QKSH e ofruar nga kjo Bashki. Kjo Bashki vendosi të ndajë hapësira të reja për Qendrën e Kulturës Shqiptare “Sami Frashëri”. Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë Mustafa Şentop, dhe delegacioni i tij shoqërues parlamentar kanë zhvilluar nje vizite dy ditore në Tiranë. [[[SHIKONI DREJTPËRDREJT!!]**]] Shqipëria Armenia 19 nën 2022 — **]] Shqipëria Armenia drejtpërdrejt 19 nëntor 2022. Shqipëria U19 e mbyll me fitore | RTSH SportTë martën u luajtën ndeshjet e ... Kryeministri Edi Rama midis datave 6-7 janar 2020 zhvilloi një vizitë zyrtare në Ankara, Turqi, me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan. Kryeministri Rama dhe delegacioni shqiptar u prit me ceremoni zyrtare në Kompleksin Presidencial nga Presidenti Erdogan. Gjatë kēsaj vizite u nënshkruan një sërë marrëveshjesh me rëndësi për ngritjen në njē stad të ri të partneritetit strategjik e të bashkëpunimit mes dy vendeve. "Turqia kontribut të drejtpërdrejtë për Forcat e Armatosura 11 maj 2020 — Presidenti i Shqipërisë, ka dekretuar shpalljen e ligjit për ratifikimin e marrëveshjes së bashkëpunimit financiar ushtarak ndërmjet ... (transmetim i drejtpërdrejtë) Armenia U21 Shqipëria U21 tran ... transmetim i drejtpërdrejtë 19 qershor 2023 [7] të përfaqësueses U-19 dhe U-21 të Shqipërisë, Marco. Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë në kontakt me ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • Valores Nosso Lar
 • koxaz nostraz
  koxaz nostraz
 • Nazar Bazar
  Nazar Bazar
 • Roberto Kja
  Roberto Kja
 • Jammie Ampongan
  Jammie Ampongan
Nosso Lar transp.png
bottom of page